Kto je zodpovedný za Gašparoviča ?

Autor: Ján Brigant | 7.1.2013 o 14:44 | (upravené 7.1.2013 o 17:39) Karma článku: 11,59 | Prečítané:  172x

Bez ohľadu na to, či sa nám to páči alebo nie, nemali by sme celú zodpovednosť za divné správanie sa (zatiaľ ešte) prezidenta zvaľovať iba na neho samého, jeho hovorcu a jeho blízke okolie (rozumej "SMER"). Môžeme jeho správanie nechápať, odsudzovať, klopať si pri jeho vyjadreniach na čelo, hanbiť sa atď, ale mám pocit, že nám stále ešte niečo uniká.

Bez ohľadu na to, či sa nám to páči alebo nie, nemali by sme celú zodpovednosť za divné správanie sa (zatiaľ ešte) prezidenta zvaľovať iba na neho samého, jeho hovorcu a jeho blízke okolie (rozumej "SMER"). Môžeme jeho správanie nechápať, odsudzovať, klopať si pri jeho vyjadreniach na čelo, hanbiť sa atď, ale mám pocit, že nám stále ešte niečo uniká. Mali by sme si jednoducho uvedomiť aj to, že sme, či už chtiac alebo nechtiac vytvorili prostredie, ktoré mu to jeho správanie umožňuje, ba dokonca sa nebojím povedať, že ho k tomu nabáda. Tým prostredím mám na mysli konanie všetkých pravicových strán (bez výnimky) voči ľavicovým stranám a paradoxne aj voči sebe samým a partnerom v pravici, od momentu kedy naposledy vytvorili (i keď len veľmi krátku) vládu v tomto mladom štáte. Atmosféra, ktorú pravicové strany za toto obdobie vytvárajú, je rajskou záhradou dokonca aj pre "ohýbanie" ústavy

Iste, aj zločinec je nakoniec pred zákonom zodpovedný za svoj čin nakoniec sám, ale normálna spoločnosť po vynesení súdu vždy hľadá možné zlyhania aj u seba. Jednoducho preto, aby ani nechtiac nevytvárala prostredie, ktoré danému zločincovi a jemu podobným praje či ho dokonca vedie alebo nabáda k páchaniu zločinu. Pokiaľ má spoločnosť možnosť takéto prostredie nevytvoriť a zároveň pri tom nezasahovať do ľudských práv a súkromného majektu občanov (ktoré by mali byť nedotknuteľné) tak je jej povinnosťou sa o to pokúsiť. Nemohúcnosť, politikárčenie, neschopnosť nájsť spoločný cieľ- ten vyšší cieľ, zbabelosť, pokrytectvo, egoizmus a falošná hrdosť pravicových politických strán a ich predstaviteľov od posledného vytvorenia ich vlády je pravdepodobne jedným z dôvodov, alebo dokonca aj príčinou toho, čo momentálne sledujeme zo strany prezidenta (a SMERU -žiada sa mi dodať). Jednoducho povedané -ich totálne zlyhávanie v procese riadenia a následne v procese kontroly riadenia štátu je absolútnym zbavením sa zodpovednosti za túto spoločnosť a za hlasy, ktoré vo voľbách dostali. Je to smutné, ale vníma to takto.

Dnes mi prišiel emailom odkaz na petíciu na obžalovanie prezidenta -stačí vytlačiť, podpísať a poslať. Chvíľu som nad tým rozmýšlal a nakoniec som sa rozhodol, že to neurobím. Nie preto, že by som mal iný názor - myslím, že Gašparovič na tom mieste nemal čo robiť už po svojom prvom volebnom období (dokonca ani to prvé tam byť nemal). Vždy som bol pravicový volič a vždy som volil rovnakú stranu. Aj napriek veciam, ktoré v tej strane škrípali, bol som ochotný niektoré veci odpustiť. Ale nemienim ich suplovať. To nie je moja úloha. Ja ako volič som si povinnosť splnil. Konečne by si mali svoju povinnosť začať plniť aj pravicové strany na slovensku. Ak sa im nepáči (aj podľa môjho skromného úsudku neústavný) postup prezidenta a chcú ho obžalovať z porušovania ústavy majú v rukách všetky nástroje na to, aby to urobili. Ak toho nie sú schopní a nie sú ani schopní konečne začať robiť poctivo svoju prácu, tak môj podpis by bol zbytočný a nič by nedosiahol -aj keby sa Národná rada na základe petície nakoniec musela v rokovaní touto otázkou zaoberať, bolo by to na základe petície . To by znamenalo, že aj tak v parlamente nie je medzi pravicovými stranami dostatočná dohoda -ak neboli schopní sami iniciovať toto prerokovanie, tak samozrejme nebudú pri ňom schopní zaujať ani spoločné stanovisko.

Asi sa Vám to nebude páčiť, ale skutočne si myslím, že za to čo sa deje môže vo veľkej miere súčasná opozícia. nič viac nič menej. Od Gašparoviča som ani iné nečakal. Čakal som úplne niečo iné od pravice. Niečo konštruktívne -ako sa vždy vyjadroval Mikuláš. Či ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

ŠPORT

Ramsay uzemnil aj Cháru. Nie som demokrat, tvrdí Kanaďan

Som fajn chlapík, keď hráči robia to, čo im poviem, hovorí nový tréner reprezentácie.


Už ste čítali?